Современная школьная система портит здоровье украинских детей [ Редагувати ]
Втратити здоров'я у школі. Українські учні за роки навчання отримують чимало шкільних недуг. У Мінохорони здоров'я підрахували - кількість дітей із вадами зору та проблемами хребта від першого до одинадцятого класу зростає вдвічі. Хто у цьому винен та як вберегти свою дитину - далі у сюжеті.
Для семирічного Руслана, як стежити за власним здоров'ям - наука не нова. Цього батьки навчають хлопчика змалку.
Руслан Григор'єв, першокласник:
- За компьютером нужно сидеть с ровной спиной. Чтобы горб не вырос!
Цьогоріч Руслан іде у перший клас. До цієї події батьки підготувалися заздалегідь - облаштували синові спеціальне робоче місце, а ранець купили ортопедичний. Щоб запобігти хворобам хребта.
Марина Філюшкіна, мати Руслана:
- Мы решили, что мы все это возьмем в свои руки. В большинстве. То, что мы можем контролировать, мы будем контролировать
Жінка настільки боїться перевантажень для сина, що готова сама носити його ранець до школи. Проте вчителі кажуть - потреби у цьому немає.
Ольга Сас-Тарасова, кореспондент:
- Щоб полегшити життя першачкам домашнього завдання їм не задають. Тож носити додому ось такий тягар принаймні один рік їм не доведеться.
Це чи не єдина поблажка, яку діти матимуть у школі. А ось фізкульт-хвилинки та рухливі ігри - необхідні для молодших класів.
Ірина Вакулюк, вчитель початкових класів:
- Дитина, яка прийшла до першого класу вона ще фізіологічно незріла і навпаки потрібно більше спинку укріплювати, ніж навантажувати.
У Мінохорони здоров'я розповідають - хвороби спини - не найпоширеніші серед школярів. У рейтингу вони лише четверті - поряд із захворюваннями ендокринної системи. Перші три сходинки займають проблеми з травленням, диханням та зором.
Олена Терещенко, начальник управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України:
- Здоровою може народитися дитина тільки у здорових батьків. Знаючи показники захворюваності нашого населення ми чітко розуміємо, що рівень захворюваності, на жаль, залишається на рівні.
Сергій Платов, завідувач сектору імунопрофілактики МОЗ України:
- Скільки батьків дозволяє дивитись телевізор своїм дітям? Особливо маленьким. Мультики, щоб він не відволікав.
Аби бути здоровими, діти мають побільше рухатися - впевнені лікарі. Тож що менше часу школярик просидить за комп'ютером, - то менше хвороб у нього буде.
Ольга Сас-Тарасова, Андрій Костюк, Олександр Данилов, "Новини", телеканал "Інтер"