В Венесуэле огласили неделю траура по Уго Чавесу [ Редагувати ]
У Венесуелі тиждень жалоби за президентом Уго Чавесом. Його поховають у Каракасі післязавтра.
Домовину з тілом Чавеса планують виставити на вулиці для спільного прощання. Наразі люди збираються біля госпіталю, де востаннє лікувався Чавес. Вони приносять квіти та моляться.
Президент Венесуели хворів на рак. Він переніс кілька операцій. Тимчасово виконувати обов'язки лідера країни буде віце-президент Ніколас Мадуро.
Яким світ запам'ятає Чавеса? Про це - матеріал Андрія Бориса.
У вересні 2007 Уго Чавес встановив світовий рекорд. Понад вісім годин без перерви він вів у прямому ефірі програму "Алло, Президент!" Ця передача стала регулярно виходити на телебаченні, відколи Чавес очолив країну у 99. Казав - народ повинен знати правду. В ефірі президент спілкувався з міністрами та місцевими мешканцями, жартував, танцював і співав.
Чавес любив поговорити. Через що не раз конфліктував зі своїми опонентами. Ось він сперечається з іспанським прем'єром та королем.
- Будь ласка, я вас прошу...
- Чому б вам не стулити пельку?
Затятий соціаліст Уго Чавес не раз критикував капіталістичні країни та їхні цінності. За час свого керівництва він вигнав з країни більшість західних компаній, націоналізував усі родовища нафти, металургійні та цементні заводи.
- Мене б не здивувало, якщо б на Марсі колись-таки була цивілізація. А після того, як там з'явився капіталізм, він знищив усю планету.
Основним своїм ворогом Чавес вважав Сполучені Штати. Особливо напруженими відносини між двома країнами стали під час президентства Буша-молодшого, якого венесуельський лідер називав дияволом.
- Учора на цьому місці був диявол. Тут і досі смердить сіркою.
На противагу західним країнам, Чавес створював довкола Венесуели коло дружніх країн - "вісь добра", - так він називав братніх сусідів. Його близькими приятелями стали кубинський лідер та президент Болівії. Невдовзі він розширив географію своєї дипломатії. Союзниками Каракаса стали Іран, В'єтнам та Росія. Згодом Чавес потоваришував з Лукашенком. Він дозволив білорусам добувати нафту у Венесуелі та купував їхні трактори.
Усередині країни, як і на міжнародній арені, його любили і ненавиділи. За 14 років правління він створив однопартійну систему. Під приводом необхідності реформ він домігся, щоб його обирали президентом на необмежену кількість термінів. Зате Чавеса любили студенти - він скасував вступні іспити до вузів та корінні індіанці - для них він змінив Конституцію і вперше дав право на землю.
Андрій Борис, Новини, Телеканал "Інтер"