На Буковині влада 6 років не може відновити міст [ Редагувати ]

Більше шести років мешканці райцентру на Буковині просять чиновників відновити міст, який зруйнувала повінь. На роботу і до школи ходять або саморобною переправою, або навіть убрід. В автодорі кажуть: грошей немає. І радять містянам самим пошукати на ремонт 30 мільйонів гривень.
Цей стометровий міст у райцентрі Сторожинець зруйнувала повінь 2010 року. Потоки води, зламані дерева та кущі знесли опори бетонної переправи, розламавши міст навпіл.
"Міст був просто перекошений в 2010 році сіла одна стойка. Чоловік проїжджав коником через. І коник злякався і вбився і чоловік, і коника розбили", - розповів Василь Олексюк, житель міста Сторожинець.
Тоді в службі автомобільних доріг знайшли два мільйони гривень на розчищення уламків мосту. Приватна фірма відновила русло річки, вивезла непотріб та розібрала зруйновану частину. А от на відновлення переправи грошей не вистачило. Уже кілька років стоять без діла ось ці крани та бульдозери. Подекуди машини без коліс та моторів.
Місцеві кажуть: без цього мосту вони як без рук. Адже він з'єднував дві частини міста. Тож, на роботу чи до школи люди пробираються по маленькому місточку. Важче тим, у кого по інший бік річки пасовища чи городи.
"Якщо погода хороша, то вбрід переходимо. А якщо дощ, то сіно гниє, чоботи. Коли тепло шльопанці, аби не колов камінь у ноги так бідуємо!" - розповіла Марія Порайко, жителька міста Сторожинець.
Місцеві жителі писали вже у всі інстанції, благали чиновників завершити розпочате. А ті у відповідь лише розводять руками.
"Спочатку, у 2012-2013 роках було 6 мільйонів треба. Потім в 2014 році 14 мільйонів, а сьогодні ми маємо відповідь з Мінрегіонбуду, де треба 30 мільйонів. Не в змозі сьогодні 30 мільйонів знайти міська влада", - сказав Микола Карлійчук, Сторожинецький міський голова.
На брак коштів нарікають і в службі автомобільних доріг. Пояснюють: окрім Сторожинця, ремонту чекають іще два десятки таких переправ.
"Служба автомобільних доріг вже подала пропозиції до проекту плану на 2017 рік, як першочергові та пріоритетні об'єкти, до яких ввійшов і даний міст", - сказав Юрій Бучка, заступник начальника Служби автомобільних доріг Чернівецької області.
Та місцеві чекати не хочуть, так само як і пробиратися перебродом узимку. Дали чиновникам на роздуми два тижні. Потім обіцяють влаштувати пікет під обласною адміністрацією.