У Черкасах працює унікальний музей російсько-української війни [ Редагувати ]
Тисячі експонатів, які зберігають пам'ять про живих та полеглих захисників України. У Черкасах діє унікальний музей російсько-української війни. Формувати його колекцію почали ще до початку повномасштабного вторгнення. Зараз там постійно проводять екскурсії, щоби кожен міг дізнатись більше про мужність наших захисників. Відвідала музей і наша знімальна група.
Засновник музею починає свою розповідь біля розбитої на фронті автівки та частини ворожої ракети з написом "руській мір". А згодом просить не забувати про головне - подяку воїнам.
На вході - стенд із шевронами. Їх роздивляються і фотографують. Більшість експонатів можна потримати в руках і навіть випробувати.
Цього разу на екскурсію прийшли студенти та школярі з молодіжного ресурсного центру. Вони розглядають особисті речі військовиків та слухають їхні історії.
Вікторія Синільник, відвідувачка музею:
Сподобалась атмосфера, яка перебуває у музеї, багато шевронів, це викликає повагу до людини, до героїв, які нас захищають захищали й загинули, на жаль.
Тубуси від "Джавелінів", гільзи від "Бредлі", набої від мінометів, міни з Донецького аеропорту, ПТУРи з авдіївської промзони, підписані легендарним "Да Вінчі". Загалом в колекції зібрали майже десять тисяч експонатів. Тут кожен сантиметр простору присвяченій мужності наших захисників.
Наталія Неділько, фахівчиня черкаського молодіжного ресурсного центру:
Без цього ми не будемо існувати як народ, як нація, я вважаю його повинно бути більше. Це місце, яке спонукає доторкнутись до сучасної історії, і я думаю, діти підуть, в нас буде рефлексія.
Патріотичний музей створив Олексій Святенко. Він почав волонтерити та привозити сувеніри з фронту ще задовго до повномасштабного вторгнення. Тоді їх виставляв на власному підприємстві.
Олексій Святенко, засновник патріотичного музею російсько-української війни:
Я почав у фоє свого підприємства невелику колекцію робити, ми якраз тоді працювали, логістична в мене компанія з білорусами. Дуже часто приходили перевізники, і коли я став просто розповідати, і вони такі: о, а це що, а це що. А я кажу: у нас хлопці - війна, а вони: яка війна.
Згодом, коли колекція почала збільшуватися, і з'явився цей заклад. Відвідали його вже понад 20 тисяч людей.
Найголовніша мета музею - це збереження пам'яті про наших воїнів. Полеглих і живих.
Олексій Святенко, засновник патріотичного музею російсько-української війни:
Будемо розповідати сотням і мільйонам, щоб українці знали, свою історію, нашу рідну новітню історію.
Екскурсія зазвичай триває кілька годин. І головна думка звучить наприкінці таких зустрічей.
Привид Києва написав: наше майбутнє в наших руках. Правильно написав? - Так. - А тут? Хто має волю, той буде вільний. Ми маємо волю і будемо ще вільніші.