На Запоріжжі зросла кількість пожеж в екосистемах [ Редагувати ]
В Україні через спеку зросла кількість пожеж. Лише у Запорізькій області у липні зафіксовано майже чотири сотні займань. Трава та дерева спалахують у посадках та місцях відпочинку людей. Страждає від вогню й острів Хортиця. Аби захистити заповідник, рятувальники встановили там додатковий пост.
Ці двоє козуленят народилися лише місяць тому. І вже ледь не загинули. З вогняної пастки, що утворилася під час пожежі на Хортиці, їх урятували надзвичайники.
Микола Северин, пожежник 5-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС у Запорізькій області:
Гасили суху траву та очерет в лісі. Знайшли маленьку косулю у згарищі, яка лежала в поганому стані. Вона намагалась втекти, ну, приблизно, може, метрів 10-15, через те, що в неї не було сил, вона просто лежала.
Дитинчат козулі знайшли з різницею в кілька днів. Одне - помітив надзвичайник Микола. Якось під час обстеження території угледів маленьку геть знесилену тварину. Рятуючись від вогню, вона сховалася за деревиною.
Серце калатається. Та понятно, шок такий.
Козулю передали працівникам заповідника "Хортиця". Для малят тут облаштували вольєр. Виходжують їх волонтери.
Євгенія Наволочка, директорка кінного клубу:
Вони були в не дуже гарному стані, але ми викликали ветеринара, ми провели їм повний огляд, вони трішки надихалися чадним газом, але все це пройшло.
Перевідати своїх підопічних приїхали й рятувальники. Волонтери розповідають: з'ясували, що маленькі козуленята - різної статі. І вже самостійно їдять.
Євгенія Наволочка, директорка кінного клубу:
Ми їх годуємо кожні 3 години. Козиним молоком з дитячим харчуванням по 250 мілілітрів для обох осіб. Їдять вони добре, п'ють дуже добре молоко вже зараз. Вже почали їсти травичку, яблучко.
Через аномальну спеку пожежі в екосистемах ледь не щодня. Ось одне з останніх місць, де лютував вогонь. Полум'я йшло по низу, але його вчасно локалізували. Загалом цьогоріч на Хортиці вигоріло вже понад 15 гектарів території.
Світлана Охріменко, заступниця гендиректора Національного заповідника "Хортиця":
Склалась дуже складна ситуація по пожежах в південній частині острова Хортиця, яка раніше була заплавною, тобто помережена озерами, затоками, протоками, але після підриву Каховської греблі осушилась ця територія і в нас зі 180 га озер залишилось буквально близько 10 га водної площі, все інше висохло.
Надзвичайники застерігають: гасити пожежі на відкритих територіях - непросто.
Сергій Мельник, заступник начальника відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайних ситуацій ГУ ДСНС у Запорізькій області:
Густа рослинність, чагарники, немає проїздів, немає доріг. Тому рятувальникам приходиться самотужки за допомогою ранцевих вогнегасників здійснювати гасіння даних пожеж.
Окрім цього, вогонь швидко шириться по місцевості. Рятувальники навіть встановили на Хортиці додатковий пост.
Юлія Баришева, начальниця відділу зв'язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС у Запорізькій області:
На чергуванні знаходиться пожежний автомобіль і щодня здійснюється моніторинг ситуації. Після ліквідації пожежі рятувальники здійснюють ще поливку, а інколи навіть на наступний день здійснюють моніторинг.
У ДСНС кажуть: пожежі в екосистемах зазвичай спалахують через людську недбалість. Займання виникають через залишені на сонці скляні пляшки, викинутий недопалок чи сірник. Рятувальники та працівники заповідника постійно нагадують відвідувачам Хортиці про пожежну безпеку.
Сергій Мельник, заступник начальника відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС у Запорізькій області:
Донести до свідомості громадян, що пожежі в природних екосистемах - це не тільки небезпечно, але ще й шкідливо для здоров'я та навколишнього середовища.
За словами рятувальників, лише цього спекотного липня в екосистемах сталося майже 4 сотні пожеж. Тим часом дитинчат козуль, яких урятували на острові, волонтери доглядатимуть аж поки вони не зміцніють. А потім випустять у дику природу.