Мюнхенська конференція з безпеки: чого очікувати Україні [ Редагувати ]
На фоні гучних заяв зі Сполучених Штатів, Європа готується до конференції з питань безпеки. Вона стартує завтра в німецькому Мюнхені. Війна в Україні - одна з головних тем. Хто приїде на форум і яких результатів чекати? Тетяна Логунова розкаже.
Шістдесят президентів і прем’єрів, понад сотню міністрів закордонних справ та оборони, очільники міжнародних організацій та авторитетні військові експерти. Німецький Мюнхен готується приймати гостей конференції з питань безпеки. Вона стартує завтра вранці і триватиме три дні. Війна в Україні - одна з головних тем форуму.
Крістоф Гойсген, керівник Мюнхенської безпекової конференції:
Ми говоритимемо про конфлікти та війни у світі. Про війну в Україні, яка не припиняється вже третій рік. Розглянемо ситуацію на Близькому Сході, конфлікти в Судані та Демократичній Республіці Конго.
Президента США в Мюнхені не буде. Але саме Дональд Трамп вже задав тон майбутнім дискусіям. Напередодні він провів телефонні переговори з президентом України Володимиром Зеленським та путіним. І повідомив: дає старт мирним перемовам, які продовжаться у Мюнхені. Російську делегацію на конференцію вже традиційно не запросили. Українська - буде, її очолить президент Зеленський. Уже завтра вранці у нього запланована зустріч з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом.
Володимир Зеленський, президент України:
Була розмова з президентом Трампом, хороша розмова, детальна, я вдячний президенту за щирий інтерес до наших спільних можливостей, до того, як ми можемо разом наблизити справжній мир. Тривала розмова. Ми обговорили багато нюансів - дипломатичних, військових, економічних, і президент Трамп поінформував мене про те, що йому сказав путін. Віримо, що сили Америки достатньо, щоб разом із нами, разом з усіма партнерами дотиснути росію і путіна до миру.
Дональд Трамп, президент США:
Ми обговорювали різноманітні теми, пов’язані з війною, але головним чином зустріч, яка планується в п’ятницю в Мюнхені, де віцепрезидент Джей Ді Венс і держсекретар Марко Рубіо очолять американську делегацію. Я сподіваюся, що результати цієї зустрічі будуть позитивними. Настав час зупинити цю війну.
У складі американської делегації на конференції працюватиме і спецпредставник президента США з питань України та росії Кіт Келлог. Місія генерала - зібрати позиції лідерів ЄС та НАТО, підсумувати їх та передати Дональду Трампу. Тобто, мирний план, над яким працюють американці, в Мюнхені представлений не буде. Йдеться лише про загальні обриси.
Крістоф Гойсген, керівник Мюнхенської безпекової конференції:
Конференція може стати майданчиком, на якому з’являться контури майбутнього мирного плану. Участь пана Келлога для мене сигнал, що нам вдасться досягти певного прогресу.
Шліфуватимуть ці контури вже після Мюнхена. Дональд Трамп вже проанонсував подальші переговори. І навіть особисту зустріч з путіним. Вона може відбутися у Саудівській Аравії. Дата наразі невідома.