"Найбільші вкрадені колекції з часів Другої світової війни": Ткаченко розповів про пограбування рашистами українських музеїв (відео) [ Редагувати ]

Пограбування українських музеїв російськими загарбниками є найбільшою крадіжкою культурних цінностей з часів Другої світової війни. Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" заявив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
Щодо вкрадених скарбів з українських музеїв. Маємо справу з вкраденими з найбільшими колекціями з часів Другої світової війни. Але так само і врятованими. Мова йде про евакуацію сотень тисяч наших музейних обєктів, які були евакуйовані з міст, де є, так би мовити, лінія фронту, до більш безпечних місць.
Все це фіксується, у тому числі за допомогою міжнародних експертів, для того, щоб в якості відшкодування, репарацій, повернути ці музейні об'єкти до нас. І так само відслідковувати можливий незаконний трафік цих об'єктів по світу.
За словами глави Мінкульту, російські окупанти зруйнували в Україні понад 300 музеїв, кілька сотень церков, клуби, бібліотеки та навіть театри.
Є горизонтальні зв'язки між містами, музеями - музеї до музеїв. Нещодавно долучили Брюсель до відновлення одного символічного об'єкта в Києві. І таких прикладів дуже багато. Вкладено десятки мільйонів доларів на збереження на евакуацію. На те, щоб консервувати деякі об'єкти, щоб вони в подальшому не руйнувалися.
Цього року почнуться відновлюватися деякі культурні заклади в Харкові, який найбільше постраждав від бомбувань. Так само як і деякі символічні об'єкти, як то Сковородинівка, Іванків, чи, наприклад, Тертинський культурний центр.
У нас є три головні завдання в цій площині - це зберегти, консервувати або відбудувати чи реставрувати. І третє - це розвивати, тому що увага до української культурної спадщини тепер прикута в усьому світі. Ми розуміємо за що ми воюємо, за нашу ідентичність, яку власне представляє спадщина. Нажаль, через війну, але усвідомлення цінності нашої культурної спадщини сильно піднялося.