В Санкт-Петербурге восстанавливают традицию доходных домов [ Редагувати ]
У Санкт-Петербурзі відновлюють традицію дохідних домів. Це коли власник нерухомості здає в оренду цілий багатоквартирний будинок. Влада північної столиці відкрила дохідний дім для трудових мігрантів, переважно вихідців із Середньої Азії. Сподіваються, що це допоможе зберегти історичний вигляд міста. Як саме - з'ясовувала Галина Скибньовська.
Цей будинок в центрі Санкт-Петербурга був аварійним. Його навіть хотіли знести, але потім передумали. Тепер тут живуть заробітчани. Після старих переповнених гуртожитків чи однокімнатних хрущовок, де мешкали по 10 -15 людей одночасно, такі умови - видаються просто королівськими. У кімнаті - до шести людей, на кожному поверсі - душ, пральня, кухня й кімната відпочинку. Міські чиновники вирішили одним пострілом убити двох зайців - відремонтувати історичну пам'ятку - й наглядати за трудовими мігрантами.
Валентина Матвієнко, губернатор Санкт-Петербурга:
- Это позволит осуществлять контроль миграционной службы, потому что у нас немало было случаев, когда в одной квартире по одному адресу от 300 до 500 человек проживало.Это, конечно нарушение законодательства. Неизвестно где человек находится.
Близько двохсот доларів за ліжко-місце - це для Петербурга досить дешево, тож охочих потрапити сюди багато. Але це можливо за умови, коли людина має реєстрацію та офіційну роботу - і працедавець готовий за неї поручитися.
Ганна Федорова, директор управління з керування державним житловим фондом Санкт-Петербурга:
- Сюда попадают только через работодателя. Здесь заключается договор только с юридическим лицом.
Влада північної російської столиці сама обирає, кого селити у свої дохідні будинки. Зараз місту необхідні насамперед двірники, водопровідники та покрівельники. Їм і віддають перевагу. Вже за два роки тут обіцяють відремонтувати і переобладнати під дохідні будинки 70 аварійних споруд.