В Подмосковье от голода могут умереть звери в пушном хозяйстве [ Редагувати ]
У Підмосков'ї можуть померти від голоду звірі з Пушкінського радгоспу. Якщо найближчими днями підприємство не знайде коштів на їх харчування, соболі, норки та лисиці, чиє хутро оцінюється сотнями, а то і тисячами доларів, просто загинуть. Як це могло статися - в сюжеті нашого російського кореспондента.
Колись найбільший звірорадгосп у Радянському Союзі - тепер у занепаді. Саме тут уперше в Росії почали розводити хутрового звіра в неволі. Спочатку - просто щоб зберегти вид, згодом - з промисловою метою.
Ольга Гопко доглядає за чорними соболями. Зараз вони саме вигодовують потомство. Жінка каже - до кожної самиці потрібен окремий підхід.
Ольга Гопко, бригадир соболиної ферми:
- Спокойные самочки, которые даются и кормить и смотреть. А есть такая агрессивная мама, которая защищает свое потомство.
Чорний соболь - порода штучна, виведена на цій фермі. Його хутро темніше і густіше, ніж у звичайних соболів. Ціна однієї шкурки такого звірятка сягає півтори тисячі доларів.
Зараз селекціонери працюють над новою породою - бурштинового соболя. Поки що вивести вдалося одного такого красеня - на це пішло 20 років зусиль! А от загинути безцінні тварини можуть за кілька тижнів. У звірорадгоспу немає коштів, щоб закупити для своїх підопічних необхідні вітаміни.
Наталія Журавльова, зоотехнік з годування:
- Если кормить зверей плохо в период, когда у них рождается молодняк, срабатывает инстинкт, что она не сможет выкормить свое потомство и она будет уничтожать щеночков.
Попереднє керівництво довело звірорадгосп фактично до банкрутства. Держава вирішила взяти соболів та норок під свою опіку. Але доки триває процес переоформлення документів - підприємство не може взяти кредит. Справа затягується на кілька місяців, а кормів на фермі залишилося на 10 днів.