Художники Кабардино-Балкарии разукрасили серые дома Нальчика [ Редагувати ]
Різнокольоровими барвами засяяла столиця Кабардино-Балкарії - у місто вийшли вуличні художники. Майстри вирішили не чекати, доки комунальні служби наведуть лад у історичній частині Нальчика - та самі взялися за пензлі і фарби. Долучилися до акції й українські майстри. Що з того вийшло - розповість Юрій Мамон.
Кілька годин роботи під пекучим сонцем - і сіра, обдерта стіна перетворюється на барвисту експозицію. Чи то красуня із адигського епосу, чи то мудра дівчина з українських казок. Кавказький орел, теж чимось нагадує журавлика із запорозьких степів. Воно й не дивно, адже Автори цих малюнків - українці.
Віктор Нефьодотов - Працює над фасадом старого кінотеатру.
Віктор Нефьодов, художник з України:
- Я приехал, посмотрел объекты, которые можно рисовать. На фоне старого кинотеатра пришла идея сделать эти руки.
Окрім історичних пам'яток під приціл вуличних майстрів потрапили й інші будівлі. Так громадський туалет вони перетворили на абстракцію, а трансформаторну будку прикрасили богатирем з олімпійським вогнем.
Валентина Соколова, мешканка міста Нальчик (Росія):
- Я живу в этом районе. Это так хорошо, что закрашивают, вот эти страшные ободранные дома.
Тутешні вулиці не бачили реставрації вже більше півстоліття, а масштабні плани з їх відновлення - через дорожнечу - так і залишилися на папері. Тому ініціативу у свої руки взяли громадські активісти.
Аслан Бідов, організатор проекту "город -N":
- Пришло все таки время, когда гражданское общество, когда человек сам понимает и осознает что нужно менять город самим.
Робота знайдеться для кожного небайдужого. Балончиків з фарбою та трафаретів вистачить усім. Навіть кран завжди напоготові - аби піднести до творчих вершин чергового митця-ентузіаста.
Юрій Мамон, "Новини", телеканал "Інтер"