Угорщина та Австрія піднімуть армію для захисту від біженців [ Редагувати ]

У Європі - мігрантська криза. Люди продовжують їхати до Євросоюзу морем та суходолом, попри смертельну небезпеку.
З початку року у Середземному морі потонуло майже дві з половиною тисячі мігрантів. Як намагаються зарадити ситуації, дізнавалися наші кореспонденти.
До взуття у них особливо бережливе ставлення. Пішки їм доводиться долати сотні кілометрів. Це - Сербія. Короткий ранковий відпочинок й знову у дорогу. Ці люди йдуть в Європу.
"Хороше життя, медицина, освіта. Все це є у Нідерландах, куди я хочу дістатися", - пояснює свою мандрівку мігрант із Сирії Мохаммед.
Більшість з них, як і Мохаммед, - сирійці. Втікаючи від війни на батьківщині, вони точно знають, де шукати кращого життя. Це не Євросоюз загалом. А конкретні країни. Ті, котрі багатші.
У спискові пріоритетів біженців: Німеччина, Швеція, Австрія і Великобританія. У Сполученому Королівстві побитий черговий рекорд: за останній рік тут прийняли більше 300 тисяч мігрантів. Це на третину більше, аніж минулоріч. Щоправда, до Німеччини - Британії далеко.
Берлін планує до кінця року прихистити ще 800 тисяч нелегалів. Але від напливу біженців страждають й транзитні країни. На Балканах ситуація загострилася до краю.
"Вони не хочуть залишатися у нашій країні, а в інших країнах ЄС - їх не приймають. Ми повинні розуміти, який план має Європа щодо цих людей", - розповів прем’єр-міністр Сербії Олександр Вучич.
Дійсно, гостинність Євросоюзу на біженців не розповсюджується. В Угорщині та Австрії заявили, готові використати армію, аби захистити від нелегалів свої кордони.
У Болгарії для допомоги поліції, котра намагається стримати потік біженців, надають бронетехніку. Німеччина пропонує й зовсім закрити шенгенську зону для мігрантів.
"Існують країни ЄС, котрі не згодні з цією пропозицією. Але я певен, - має бути процедура справедливого розподілу мігрантів по усіх країнах. Ті, що зараз приймають левову частку біженців, - самі не впораються", - заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.
Як же вирішити проблему? Над цим думають в Австрії. Тут проходить саміт ЄС. Спільно з балканськими лідерами Європа вирішує, як бути з потоком біженців, який наростає з кожним днем.
Зустріч проходить на тлі чергової трагедії нелегалів. Тут же, в Австрії, ближче до кордону з Угорщиною, у вантажівці виявили до півсотні тіл біженців. Наймовірніше, вони задихнулися під час спроби дістатися до жаданої Європи.