Ринок праці: як жінки опановують професії будівельників [ Редагувати ]
Все більше жінок зараз опановують професії будівельників. Сучасні технології підготовки для учнів профтехосвіти запроваджують і громадські організації, за допомогою іноземних спонсорів. Практичні навички на новітніх тренажерах це лише початок нової інтеграційної програми для вищих профтехучилищ. Як дівчата навчаються робити "теплі підлоги", гіпсокартонні конструкції й штукатурні роботи - бачила наша знімальна група.
У Подільському центрі вищої професійної освіти, серед інших спеціальностей, навчають і майбутніх фахівців будівельних професій. 15-річний Владислав першокурсник. Після трьох років навчання зможе працювати сантехніком і зварювальником. А поки на тренажері створює "теплу підлогу".
Владислав Лаврентюк, учень ВПТУ:
Якби дівчата, то мені кажеться, вони б зробили цю роботу. - Краще за хлопців? - Ну, якби мали натхнення, то так.
Ця робота під силу і панянкам - упевнені одногрупники. Головне - наважитися. Надія Мельник вже виявила бажання вивчитися на сантехніка. Але серед юнок поки що єдина.
Мені подобається, деколи буває тяжко, а деколи - ні.
Опановувати сучасні технології учням та педагогам допомагають учасники проєкту EdUP. Вони забезпечують і сучасними тренажерами, і новими програмами навчання.
Роман Летнянка, тренер-інсталятор проєкту EdUP:
На такому обладнанні, на якому їх вчать, це не сантехніки, це вже майже інженери. Скоро вони будуть називатися інсталятори, і я думаю, і жити вони будуть по-іншому
Андрій Тітенок, заступник директора ВПТУ:
Це унікальна можливість для дітей побачити, відпрацювати руками. Це не те що в підручниках чи в інтернеті десь бачать. Це реальна робота. Запрошуємо і дівчат. В нас є - і штукатури, і сантехніки - дівчата. Є дівчина на зварювальника вчиться, теж вони попадають в ці групи.
А це реальна практика для будівельників. Єдина у групі хлопців 16-річна Ангеліна, майбутній штукатур гіпсокартонних конструкцій.
Ангеліна Пархомчук, учениця ПВТУ:
Я б сказала, складно, тому що це іде напруга на спину, напруга дуже на ноги іде. Це складно. Але, якщо жінка така ух, то це буде не складно.
Наталія Громик, майстер виробничого навчання ВПТУ:
Муляри, лицювальники, плиточники, штукатури - це важка професія, звичайно. Але це розбудова держави, багато дітей потрібно, щоб вони вчилися, і діти хочуть навчатися на цю професію.
Уже нині робітничі професії вкрай затребувані. А після перемоги - кажуть і викладачі, і студенти - їхні знання і вміння напевно знадобляться, щоби швидше відбудувати країну для мирного життя.