На Одещині ветеран будує тепличний бізнес завдяки гранту [ Редагувати ]
Ветеранський бізнес продовжує розвиватися в Україні завдяки державним грантам. Лише за останні три місяці програмою "Власна справа" скористалися триста учасників бойових дій, а загалом в проєкті беруть участь уже півтори тисячі захисників та членів їхніх родин.
Один із таких прикладів на Одещині. Там на грантові кошти ветеран війни збудував теплиці. В чому полягає бізнес-ідея та які плани на майбутнє – далі.
Сергій Некачайло з села Майори збирає перший врожай редиски, а лише нещодавно тримав гранатомет. У складі стрілецького батальйону звільняв від ворога Херсонщину, боронив Очаків – на фронт пішов добровольцем.
Сергій Некачайло, ветеран російсько-української війни:
Всі, як один, встали й пішли – без питань, ніхто нічого не боявся, тому що за плачами хто у нас – сім'я. У мене троє діток вдома, жінка, яких я дуже люблю – ну, більше мотивації, я думаю, чоловіку і не потрібно.
Після демобілізації Сергій разом з дружиною вирішили розпочати тепличний бізнес. І доки шукали гроші, почули про програму "Власна справа". Підготували заявку на грант: перша спроба була невдалою. Тож пішли на тренінги у центр зайнятості. Подали документи повторно - і все вийшло.
Вероніка Некачайло, дружина Сергія:
Два тижні ми навчалися, і нам по ходу допомагали відразу писати наш бізнес-план, і до кінця цих двох тижнів ми написали бізнес-план, підправили його, все відправили. І все добре, шикарно – працюйте! Чого б не працювати? І ось в травні буде рік як ми офіційно працюємо.
На грантові півмільйона гривень спорудили теплиць на дванадцяти сотках, придбали трактор та піролізний котел для обігріву. В якості палива в ньому використовуються звичайні автомобільні покришки.
Сергій Некачайло, ветеран російсько-української війни:
На трьох покришках він працював в мене, щоб не збрехати, вісім, а то й дев’ять годин. Випалює все: залишається тільки вугілля і проволока, проволоку я складаю у мішок, потім на металолом віддам і все. Буду мати гроші.
Далі за умовами гранту працевлаштували двох людей. А оскільки один з робітників перебував на обліку в центрі зайнятості, то держава протягом двох років компенсуватиме половину витрат на Єдиний соціальний внесок за нього. І таких програм чимало.
Ольга Бондаренко, заступниця директора Біляївського відділу Одеської філії обласного центру зайнятості:
Дуже гарна компенсація. Люди не знають про компенсації від Центру зайнятості, нехай звертаються. Фінансові програми для роботодавців дуже активно діють, отримуйте компенсацію на оплату праці для окремих категорій громадян і Єдиного соціального внеску, а також за працевлаштування осіб з інвалідністю першої та другої групи.
Сергій з Веронікою вирощують ще й помідори та огірки. Усе збувають на місцевих ринках, як і передбачає бізнес-план.
Сергій Некачайло, ветеран російсько-української війни:
У податковій у нас відкриті КВЕДи тільки на оптовий продаж, у роздріб ми торгувати не маємо права і все – тільки так працюємо. У принципі має бути рентабельно – і по заробітку навіть минулого року, хоч був і неповний рік, але ми, слава Богу, заробили трошки.
Подружжя каже: це кропітка робота. Тож постійно навчаються: які добрива вносити, як правильно вирощувати розсаду та боротися з хворобами.
Учасникам бойових дій та членам їхніх родин Сергій радить скористатися програмою державних грантів, суми можуть бути до мільйона гривень. Та й сам планує подати заявку на ще один проєкт.
Сергій Некачайло, ветеран російсько-української війни:
У мене там є шматочок землі, десь гектарчик, і може тепличний комплекс поставлю, а що: у бізнесі не можна стояти на місці, в бізнесі, якщо ти вже пішов, то треба розвивати, розвивати й розвивати! Якщо ти будеш стояти на одному місці, то бізнес пропаде – тут все просто.