На Закарпатті освітянам і медикам не виплачують зарплатню [ Редагувати ]
Медики й освітяни без зарплат. У Воловецькому районі на Закарпатті вже кілька місяців люди вчасно не отримують платню. Хто в цьому винен і як вирішити проблеми місцевих жителів? Розбиралася Мар'яна Мартин.
Більш як одинадцять років Марина Веклич працює вихователькою в дитсадку села Підполоззя. І вже третій рік поспіль зарплату отримує із затримкою. Досі жінці не заплатили за серпень. Аби прогодувати власних дітей, чоловік Марини поїхав на заробітки.
"Маємо вдома також діток, треба і комунальні платити, але, на жаль, якось так виходить - приходиш на роботу, і сумно і жаль", - бідкається Марина Веклич, вихователька дитячого садка Підполоззя.
Подумує про те, щоб переїхати зі Жденієва й Михайло Цап. У школі, де він працює водієм, аналогічна ситуація - другий місяць без зарплати.
"Ми виходимо своєчасно, виконуємо обов'язки, а влада не виконує свої обов'язки. Чекаємо з дня на день, від сесії до сесії, нам мають виплатити, мають виплатити... обіцянками", - обурений Михайло Цап водій, Жденіївської школи.
Директор школи каже: наразі не отримують вчасно зарплатню технічні працівники. А це - двадцять співробітників.
"Педагогічні працівники отримують регулярно заробітну плату, оскільки ми фінансуємося із державного бюджету. Трошки в нас проблема із технічним персоналом у зв'язку з тим, що іде фінансування з місцевого бюджету, не вистачає коштів", - стверджує Іван Далекорей, директор Жденіївської школи.
І така ситуація в усьому Воловецькому районі. Щоб виплатити всім освітянам зарплати, необхідно понад 5 мільйонів гривень. Наразі є тільки один.
"8 сільських рад себе не забезпечують, ОДА та обласна рада нам допоможе з садочками, спрямують 2,5 млн. Ми починали свій рік з потребою 28 млн. - нам не вистачало при формуванні бюджету. І от ми потихеньку спрямовуємо всі кошти на заробітну плату", - стверджує Валентина Рогова, голова Воловецької райдержадміністрації.
І якщо проблему освітян обіцяють вирішити, то ситуація із медиками Воловеччини складніша. Їм заборгувала держава. І район допомогти не може.
"На сьогодні у нас 70% серпня не проплачено, що складає 1 млн. 400 тисяч. Це вже 5 рік, відколи медична субвенція - в нас назавжди заборгованість", - зазначила Алла Попелич, заступник головного лікаря Воловецької центральної районної лікарні.
Районні керівники вже звернулися до обласних депутатів. До кінця місяця обіцяють виплатити зарплату освітянам. Якщо ж кошти залишаться, то розрахуються і з медиками. Однак у листопаді заборгованість, швидше за все, знову зросте. Як вирішити проблему раз і назавжди - тут наразі не знають.