Економіка України: уряд знову підвищить тарифи на електроенергію [ Редагувати ]

Кабінет міністрів України скоротив терміни дії мораторію на проведення деяких видів податкових перевірок. Про це передає пресслужба Мінфіну з посиланням на відповідну постанову уряду.
Згідно з документом будуть відновлені зупинені або незакінчені перевірки, розпочаті до введення мораторію.Також відновляться перевірки підприємців, які за даними аналітичної системи проводять ризикові операції та щодо тих, хто знаходиться в обробці Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідувань опублікованих в ЗМІ фактів можливих корупційних дій чиновників.
Повертаються документальні перевірки щодо дотримання граничних термінів надходження товарів за імпортними операціями і або валютної виручки за експортними операціями. Крім того, Кабмін дозволив проводити позапланові документальні перевірки необхідність яких виникла в результаті скарг на дії або бездіяльність контролюючих органів щодо незаконного нарахування грошових зобов'язань платників податків.
Також в пресрелізі уточнюється, що відновлення податкових перевірок не торкнеться фізосіб-підприємців: мораторій щодо них залишається в силі. "З кожним днем відсутність контролю з оплати податків з боку держави стає все деструктивнішим не тільки для бюджету, але і для бізнесу, який працює чесно", - прокоментувала заступниця міністра фінансів Світлана Воробей часткове відновлення податкових перевірок.
В Україні знову підвищать тарифи на електроенергію - майже удвічі. За інформацією голови Комітету з питань ЖКГ Олега Попенка, з 1 квітня тариф на перші 300 кіловат-годин міняти не будуть, а за кожен наступний доведеться платити вже 3 гривні 42 копійки.
Отже, якщо в місяць на опалення витрачати 1000 кВт-год, то за старим тарифом виходило 900 гривень, - а за новим уже доведеться заплатити - 1680. На обігрів великого будинку з витратами 3000 кВт-год, раніше сплачували 2700 грн, а зараз буде - 5040. Після другого етапу подорожчання за споживання 1000 доведеться заплатити вже 2898 грн, а споживаючи 3000 кВт-год - 9 тисяч 700 гривень.
* * *
Кабмін залучить 270 млн євро кредиту від Європейського інвестиційного банку на комплексну реконструкцію льотної зони аеропорту Бориспіль. Злітно-посадкова смуга №2, введена в експлуатацію ще у 1971 році, відновленню уже не підлягає про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій.
Уряд планує зробити нову злітно-посадкову смугу з радіо та світлотехнічним обладнанням. Також передбачені системи рубіжних доріжок, аварійно-рятувальні станції, очисні споруди, трансформаторні підстанції та станції для зберігання спеціальних рідин. Облаштують ще два майданчики: для гонки двигунів та для захисту повітряних суден від обмерзання.
* * *
Аукціони з продажу в'язниць розпочнуться у лютому - про це повідомили у Мін'юсті. Документи на приватизацію першої тюрми уже передані у Фонд держмайна. Оголосять про початок таких аукціонів - приблизно за тиждень-два. В Україні є 27 законсервованих в'язниць, які останні два роки не використовуються.
* * *
Запорізька теплоелектростанція відновила роботу після аварії. До енергомережі вже підключені перший і четвертий енергоблоки. До запуску готують третій - про це повідомляє пресслужба ДТЕК.
Також до енергосистеми під'єднали енергоблок Курахівської ТЕС, раніше він був відключений через ремонт. За даними Укренерго, Запорізька ТЕС працює двома блоками сумарною потужністю 305 мегаватів, Курахівська ТЕС - сімома блоками - на 1147 МВт. Напередодні на Запорізькій теплоелектростанції сталася аварія, в результаті якої Енергодар залишився без світла і води.
* * *
Українським банкам постановили приймати старі долари та євро. Для цього НБУ чітко вказав ознаки, за якими фінустанови зобов'язані приймати банкноти: це часткова втрата фарби на зображеннях та жорсткості паперу, відбитки штампів та написи. Зокрема, написи видимі в ультрафіолетових променях не повинні перевищувати 200 мм² загальної площі.
Також плями до трьох штук діаметром до 5 мм кожна тощо. А також отвори і проколи - не більше чотирьох штук діаметром до 1 мм кожен. Це все вважають незначними ушкодженнями, з якими банки зобов'язані проводити валютообмін.