У Єгипті студенти налагодили виробництво дизпалива з автомобільних шин [ Редагувати ]

У Єгипті студенти-інженери роблять дизельне пальне з використаних автомобільних шин. Це не лише гроші заощаджує, але й іде на користь довкіллю. Світлана Чернецька продовжить.
Те, що для інших - сміття, для цих хлопців - золота жила. Вживані автомобільні покришки тут спочатку ріжуть на стружку. А потім відправляють у такі саморобні машини.
"Ми нагріваємо контейнери вогнем. Це плавить шини, а випари ми конденсуємо. Врешті, отримуємо дизельне масло. Його використовують як альтернативу газойлю на цементних та цегельних заводах", - розповідає Мохамед Саїд Алі, студент-інженер.
У самій машині залишається вуглець, його ще називають чорним вугіллям. З нього виготовляють чорнила, покриття для стадіонів, чи знову ж таки, автомобільні покришки. У природі шини розкладаються півтори сотні років. Тому можливість переробляти їх може значно зменшити кількість відходів.
"Цей спосіб переробки шин приносить велику користь довкіллю. Замість того щоб викидати покришки на вулицю, замість забруднення природи, ми їх переробляємо без шкоди для довкілля", - говорить Мустафа Мохамед Амр, студент-інженер.
Це дипломна робота одразу 12-ти студентів. Їх поділили на три групи. Перша відповідає за наукове дослідження та дизайн, друга - за виготовлення обладнання, третя - за пошук інвесторів та просування на ринку. Хлопці працювали над цією технологією майже рік. І сподіваються, що дипломний проект перетвориться на бізнес.