На Черкащині учні зібрали модель літака із серцем трофейного дрона [ Редагувати ]
Тренуються збирати та керувати авто- та авіамоделями. У гуртку "Юний технік-конструктор" села Піщане на Черкащині школярі вивчають будову різноманітної техніки. Такі знання, переконані викладачі, знадобляться молоді в майбутньому. Свої вміння вже випробовують на практиці, нещодавно тут зібрали модель літака із серцем трофейного фронтового дрона.
Ці уроки з першого погляду схожі на мрію кожного школяра. Хлопці із захватом маневрують радіокерованими машинками по класній кімнаті.
А от починається все із паперових моделей літачків та іншого транспорту. Так учні вчаться розуміти будову та принципи роботи різноманітної техніки.
У цьому позашкільному гуртку в селі Піщаному навчається понад 20 учнів різного віку. Для всебічного розвитку передбачені й польоти на симуляторах.
Володимир показує нам, як маневрує на симуляторі планера. Для хлопця це вже звична справа, керує своєю "пташкою" на комп'ютері він максимально впевнено.
Володимир Поступака, учень:
Як ти стоїш у полі й дивишся за самольотом, я дивлюсь, як самольот літає, і керую ось так-от на пульті, дивіться.
Проте це усе лише частина уроку. Гуртківці вчаться не лише літати, а й самостійно створювати технічні моделі. Таку особливу "пташку" дев'ятирічний Денис зібрав завдяки батьківському подарунку з фронту.
Денис Пузь, учень:
Це літак, біплан, чому біплан, бо два крила, тут все просто зроблено, мотор із камікадзе, це папа збив його, вражеський російський дрон.
Впольований дрон бійці передали в гурток, тут для нього вже знайшли регулятор ходу та гвинт. Так і з'явився цей унікальний літачок - розповідає Роман Семак. Саме він керує гуртком "Юний моделіст-конструктор". Навчати дітей почав після виходу на пенсію. Знання будови різної техніки та уміння керувати нею може згодитись учням в майбутньому, переконаний вчитель.
Роман Семак, керівник гуртка:
Це майбутні інженери по напрямках, це дуже важливі речі, враховуючи, що у нас основна тематика - це безпілотники, це безпілотники різних напрямків, і коли дитина вміє керувати в такому малому віці як шкільному, вони можуть далі застосовувати свої знання і вміння на користь держави, це дуже важливо.
Узимку учні можуть літати лише на симуляторах, та вже з приходом весни планують випробовувати моделі у повітряному просторі. А наставник сподівається, що такі гуртки ставатимуть дедалі популярнішими серед молоді, і здобуті знання вони зможуть втілити на практиці у найближчому майбутньому.